Krkonoše

Blog

jezírko v Chalupské slati

To nejlepší ze Šumavy za jeden den

 

Abychom si oddechli, ale zároveň úplně nelenošili, rozhodli jsme se pro pohodový den v přírodě. Při snídani tak vznikl plán co vidět, abychom si den oba užili. Taková všehochuť krásných míst, známých i méně známých, která lze na Šumavě navštívit.

Co navštívit na Šumavě?

Aneb co jsme zvládli vidět a projít za jeden den.

Z výchozího bodu v Kubově Huti jsme se nejdříve vydali na Chalupskou slať, poté na hrad Kašperk s přilehlým Pustým hrádkem, po občerstvení v bufíku u Soumarského mostu jsme si prošli Soumarské rašeliniště a nakonec jsme se kochali západem slunce u Boubínského jezírka. Pojďte s námi podniknout tento jednodenní výlet i vy!

 

Odkazy na mapu jsou ukryté pod jednotlivými názvy lokalit;)

 

Chalupská slať

První zastávka dne byla na Chalupské slati. Parkoviště bylo skoro prázdné, ocenila jsem přítomnost dvou udržovaných toitoiek. Bohužel jsme nevyráželi natolik zavčasu, abychom stihli pohled na zamlžené jezírko. Útěchou nám bylo, že rašeliniště spolu s námi ve stejnou dobu navštívila pouze hrstka lidí. A na modrou oblohu a počasí pouze na mikinu si taky nelze stěžovat.

Neplánovali jsme zdržovat se v okolí slatě, takže jsme po procházce a návratu z dřevěného chodníčku od jezírka s ikonickou břízou jeli rovnou za dalším šumavským pokladem.

 

 

Hrad Kašperk

Hrad Kašperk byl nejvýše položený královský hrad v Čechách, nyní je z něj pouze udržovaná zřícenina, žádný poklad jsme u něj nenašli. Ačkoliv mají psi vstup na hrad povolený, my jsme kochali pouze kolem jeho vnějších hradeb. Po krátkém seznámení psů s místní zvířenou (náš Nekro asi poprvé viděl ovce a kozy, ale reagoval moc pěkně), jsme se vydali na vyhlídku na Pustý hrádek.

Cesta na Pustý hrádek není nikterak náročná, nicméně vede v kamenitém terénu po lesní pěšině. mezi zbytkem zdí se nachází menší plošina s jednou lavičkou. Zde jsme si chtěli udělat pauzu a na chvíli se kochat podzimní krajinou. Přijel však autobus turistů a plošina nám všem byla malá. Takticky jsme zahájili sestup zpět na parkoviště.

 

 

Soumarské rašeliniště

K rašeliništi jsme dorazili v průběhu odpoledne. Slunce se akorát odráželo na hladině Teplé Vlatavy a my se vydali pomalu rovnou k bufíku pro něco na zub. Moc milá paní nám udělala super langoše, doporučuji! Cesta k dřevěnému chodníčku začíná opodál.

Rašeliniště je teprve ve fázi úprav a revitalizace celého prostředí. Pokud tedy někdo čeká vodu, jezírka a větší podíl krásné přírody, může být poněkud zklamán. Cesta vede z minulosti odvodněným kusem lesa, černá rašelina všude kolem. Uprostřed okruhu rašeliništěm se nachází dřevěná rozhledna. Chodníček ústí na břehu řeky, odkud se směrem ke kempu pokračuje podél jejího toku. Ke konci nás upoutala expozice muzea lehkého opěvnění. Nadšencům doporučuji vychytat čas, kdy jsou stánky otevřeny.

 

 

Boubínské jezírko

Jelikož do západu slunce nám zbývaly asi dvě hodiny, vyjeli jsme ještě směr parkoviště u Idiny pily. Jelikož máme něco našlapáno, věděli jsme, že cestu k Boubínskému jezírku zvládneme za světla. A bylo to skvělé rozhodnutí!

Na parkovišti pod Boubínem lze platit pouze za celý den, 100 Kč a jen v hotovosti. Vždy využijte automat na konci parkoviště! Jeho poloha není ideální, ale platíte národnímu parku. Pán ve stánku vás také klidně nechá zaplatit, ale lístek za okno nedostanetem tudíž se domnívám, že je možné dostat pokutu od zřizovatele parkovací plochy.

 

 

Pokud byste chtěli další tipy na výlety po krásné Šumavě, proklikněte se na itinerář našeho pobytu;)

 

 

 

 

 

 

Post a Comment

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit sed.

Follow us on